Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Vettar 14314057



*

nr 1431 4057


Vettar

6 st, Keramik. Signerad KAF. Längd: 10-30cm


Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 november 2021
kl 18:45:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/11 14:13:43 1      600 kr
14/11 21:44:25 2      600 kr
14/11 21:44:25 1      600 kr (Budbetjänt)
14/11 21:44:33 2      700 kr
14/11 21:45:04 2      800 kr
15/11 17:10:55 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur vettar
  • 6652 Brevkniv
    Björn Trägårdh (1908-1998), Firma Svenskt Tenn, Al..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:41
  • 6059 Dalahästar
    8 st. Höjd: 10-31
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:50
  • 6387 Dörrkläpp
    i form av en engelsk setter. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:25
  • 6317 Dörrstopp
    Hästar, ett par. Järn. Vikt: ca 2,7 kg/st. Längd: ..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:44
  • 6654 Glasskulpturer
    2 st, bland annat Mats Jonasson, 8x7 cm. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 20:39
  • 6373 Linneservetter
    28 st
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:56




Ladda ner broschyr